خانه » نظرسنجی بهترین‌های پارالمپیکفدراسیون جهانی تیر اندازی با کمان عملکرد کمان دار ایرانی حاضر در بازی‌های پار المپیک را در جایگاه دوم برترین عملکردها قرار داد.
به گزارش آرمان پژوه و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، سایت فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان در نظرسنجی پایان سال اقدام به انتخاب برترین‌ها کرد که در آن زهرا نعمتی در جایگاه دوم قرار گرفت.
تیم سه نفره W1 بانوان بریتانیا موفق شد از رقابت‌های پارالمپیک ریو با سه مدال طلا، دو نقره و یک برنز به خانه بازگردد و جایگاه نخست این نظرسنجی را به خود اختصاص داد.
زهرا نعمتی هم در این نظرسنجی در جایگاه دوم قرار گرفته است. سایت فدراسیون جهانی عملکرد وی در راه دفاع از مدال طلای خود در بخش ریکرو بازی‌های پارالمپیک لندن را فوق العاده توصیف کرده است، جایی که این کماندار موفق شد در دیدار پایانی مقابل «وو چونیان» چینی در سامبودرومو به یک پیروزی 6 بر 4 دست پیدا کند.
همچنین نعمتی در جایگاه برترین کمانداران سال 2016 عنوان افتخار آفرینان را به خود اختصاص داد. در این نظرسنجی «بردی الیسون» آمریکایی، «کو بونچان» کره ای و «سارا لوپز» کلمبیایی در جایگاه سوم قرار گرفتند.
زهرا نعمتی در بازی‌های پارالمپیک لندن مدال طلا را برد تا اولین زن ایرانی لقب بگیرد که هم در بازی‌های المپیک و هم پارالمپیک موفق به کسب مدال می‌شود.
تاریخ خبر : 1395/10/13