نتایج یک نظرسنجی نشان می‌ دهد که بیشتر مردم آمریکا خواستار به تعویق افتادن جلسه الکترالها هستند که قرار است روز دوشنبه برگزار شود.
به گزارش موسسه آرمان پژوه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه هافینگتون پست براساس نتایج نظرسنجی موسسه یوگاو گزارش داد که بیشتر آمریکاییها خواستار به تعویق افتادن جلسه الکترالها در سراسر آمریکا تا مشخص شدن مساله دخالت روسیه در روند انتخابات این کشور هستند.

جلسه الکترال کالج برای تعیین نهایی رئیس جمهور بعدی آمریکا قرار است روز دوشنبه در سراسر کالج های انتخاباتی آمریکا برگزار شود.

براساس نتیجه نظرسنجی یوگاو، ۵۲ درصد مردم آمریکا خواستار به تعویق افتادن جلسه الکترالها هستند.

این نظرسنجی یک نتیجه عجیب دیگر هم دارد و آن این است که ۴۶ درصد آمریکائیها خواستار این هستند که نمایندگان الکترال کالج به رای سنتی و ایالتی خود پشت کرده و به غیر از دو کاندیدای اصلی به یک کاندیدای سوم رای بدهند.

براساس گزارشها، این اتفاق یک بار در سال ۱۸۳۶ رخ داده که طی آن ۲۳ نماینده الکترال ایالت ویرجینیا با رای به یک کاندیدای ثالث نتیجه انتخابات را تغییر داده بودند.

براساس نتیجه انتخابات آمریکا دونالد ترامپ موفق شد اکثریت آرا الکترال(۳۰۶) را از آن خود کند. این در حالیست که در رای عمومی هیلاری کلینتون نامزد دموکرات حدود ۳ میلیون بیشتر ار ترامپ از طرف مردم رای کسب کرده بود. تعداد آرای الکترال کلینتون ۲۳۶ رای بود.

علاوه بر این، طی روزهای گذشته مساله دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نیز از سوی دموکراتها و همچنین باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و همچنین سازمان سیا مطرح شده است. بررسی این ادعا از سوی تعدادی از نمایندگان جمهوری خواه کنگره نیز مورد حمایت قرار گرفته است.

 

تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹

دسته‌ها: اخبار