خانه » نظرسنجی دیدگاه امریکایی ها به ترامپ55 درصد امریکایی ها گفتند که هیچ احترامی برای ترامپ به عنوان رئیس جمهوری قائل نیستند نتایج نظر سنجی های موسسه گالوپ نشان می دهد که 55 درصد از آمریکایی ها گفتند که برای دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری کشورشان هیچ احترامی قائل نیستند.
به گزارش آرمان پژوه به نقل از موسسه پژوهشی گالوپ با انتشار نتایج نظر سنجی تازه ای محبوبیت ترامپ در میان مردم این کشور را قبل از ادای سوگند ریاست جمهوری بسیار نازل اعلام کرده و نوشته است که عدم محبوبیت ترامپ بعنوان رئیس جمهوری که هنوز سوگند وفاداری یاد نکرده در تاریخ اخیر این کشور بی سابقه است.
بر اساس نظر سنجی های مشابه همین موسسه ،محبوبیت اوباما در ژانویه سال 2009 و قبل از ورود به کاخ سفید 78 در صد ، جرج بوش 62 در صد و بیل کلینتون 66 در صد ثبت شده است.
این درحالی است که فقط 40 در صد از مردم آمریکا در چنین مقطعی دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا را رئیس جمهوری محبوب خود خوانده اند.
بر اساس همین نظر سنجی 55 در صد از مردم آمریکا گفته اند که هیچ احترامی برای ترامپ بعنوان رئیس جمهور کشورشان قائل نیستند.
گالوپ مخالفان اوباما در سال 2009 را 18درصد و مخالفان بوش و کلینتون را به ترتیب 36 درصد و 26 درصد ذکر کرده است.
موسسه مذکور به این نکته نیز اشاره کرده است که میزان محبوبیت ترامپ در میان مردم آمریکا یک هفته قبل از پیروزی در این انتخابات به بالاترین حد یعنی 34 در صد رسیده و در طول کمپین های انتخاباتی هر گز از 38 در صد افزایش پیدا نکرده بود.